Wzrasta popyt na usługi psychoterapeutyczne

Wzrasta popyt na usługi psychoterapeutyczne

Z każdym nadchodzącym rokiem zdecydowanie wzrasta popyt na usługi profesjonalnych psychoterapeutów. Dzieję się tak, ponieważ zdrowie psychiczne Polaków z każdym nadchodzącym rokiem systematycznie się pogarsza.

Ma na to bez wątpienia wpływ styl życia jaki prowadzimy, a także coraz trudniejsze dla większości ludzi warunki społeczno-ekonomiczne. Wzrastające regularnie bezrobocie, wykorzystywanie pracowników przez pracodawców, postępująca alienacja – to wszystko powoduje, że popyt na usługi psychoterapeutów będzie systematycznie wzrastał.

Bardzo często można się dziś spotkać z ogromnymi kolejkami oczekując na wizytę u specjalisty od leczenia zaburzeń psychologicznych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Pacjenci cierpią na różnego typu problemy psychologiczne, które skutecznie utrudniają im aktywne podejmowanie życia zawodowego, czy szczęśliwe życie rodzinne. Skarżą się oni na długotrwałe obniżenie nastroju, lęki, nadpobudliwość czy problemy ze skutecznym radzeniem sobie z własną agresją.

W coraz większej liczbie przypadków osoby z takimi codziennymi problemami zwracają się po pomoc do psychoterapeuty bądź też psychiatry.

Comments are closed.