Jak szybko przypomnieć sobie język obcy?

Jak szybko przypomnieć sobie język obcy?

Znajomość języków obcych jest bez wątpienia olbrzymim atutem podczas starania się o jakąkolwiek posadę. Jeśli zatem dysponujemy czasem i możliwościami warto spojrzeć wstecz, cofnąć się do lat szkolnych, pomyśleć, jakiego języka się wtedy uczyliśmy i podszkolić tę znajomość. Czy jest to popularne?
Oczywiście! Wiele osób robi tak dzisiaj ze swoją znajomością języka rosyjskiego. Nauka języka rosyjskiego była dawniej obowiązkowa w edukacji prawie każdego, jednak wiele osób nie przywiązywało szczególnej wagi do nauki tego języka. Pomimo tego, po latach okazuje się, że ich szkolna wiedza jest nawet dość rozległa i nie mają oni żadnych problemów z przypomnieniem sobie podstaw tego języka, co znacznie skraca i upraszcza drogę do płynnej jego znajomości.
Od czego zatem należy zacząć? Na początek warto spojrzeć do starych notatek, przejrzeć nowsze podręczniki, posłuchać wiadomości, piosenek albo spróbować przeczytać artykuł w danym języku. Te czynności pozwolą nam zorientować się, ile mniej więcej pamiętamy z nauki tego języka w szkole. Następnie warto udać się do profesjonalnej szkoły językowej i umówić się z lektorem, który dokładnie oceni nasz poziom. W większości szkół językowych takie spotkanie jest darmowe. Jeśli zdecydujemy się na kontynuację nauki tego języka warto zapisać się na kurs językowy.
Należy jednak pamiętać, że sama edukacja w szkole językowej nie wystarczy- należy także pracować dużo samodzielnie. W domu należy przede wszystkim, oprócz oczywiście odrabiania prac domowych i przygotowywania się do testów, skupić się na nauce podstawowych zwrotów koniecznych w życiu codziennym. Warto poświęcić godzinę dziennie na słuchanie wiadomości, czytanie gazety lub książki albo oglądanie filmu w danym języku. Warto także na każdym przedmiocie w domu nakleić jego nazwę w obcym języku, którego się uczymy- w ten sposób szybko nauczymy się słówek bardzo potrzebnych, a takich, o których często zapominamy.

Comments are closed.