Jak skutecznie i efektywnie nauczyć się języka obcego?

Jak skutecznie i efektywnie nauczyć się języka obcego?

Dzisiaj znajomość języków obcych jest już nie tylko dodatkowym atutem podczas starania się o posadę- często jest wymogiem. Nieraz też objęcie określonej posady wiąże się z koniecznością opanowania choćby na poziomie komunikacyjnym dodatkowego języka obcego. Wielu ludzi staje zatem przed poważnym problemem- jak skutecznie i efektywnie nauczyć się języka obcego?
Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej szkoły językowej. Jak to zrobić? Przede wszystkim warto zobaczyć, jak wyglądają zajęcia w takiej szkole. Wiele placówek oferuje możliwość bezpłatnego uczestnictwa w jednych zajęciach- warto z tego skorzystać. Ponadto należy porozmawiać z lektorem, który miałby prowadzić z nami zajęcia. Tu należy nadmienić, że nie warto wybierać szkół, w których lektorzy deklarują, że nie będą zadawali prac domowych ani okresowo sprawdzali wiedzy uczestników kursu. Taka edukacja na pewno będzie przyjemna, lecz nie efektywna. Choć może się to wydawać dziwne to warto chociaż spróbować dowiedzieć się albo poznać osoby będące w naszej przyszłej grupie. Jeśli bowiem trafimy do całkowicie niezmotywowanej do nauki grupy np. uczniów, którym rodzice kazali iść na dany kurs to niestety, nawet przy naszych chęciach do nauki, odbije się to bardzo niekorzystnie na naszych wynikach.
Jednak należy pamiętać, że wiedza zdobyta na zajęciach stanowi tylko pewną podstawę. Aby płynnie opanować język obcy należy uczyć się go systematycznie- najlepiej codziennie. Nie oznacza to oczywiście, że każdego dnia należy wkuwać określoną porcję słówek. Warto jednak poświęcić około godziny codziennie i przeczytać jakiś artykuł, przetłumaczyć piosenkę, obejrzeć kawałek filmu- nawet z napisami, czy też obejrzeć wiadomości. Jeśli naprawdę nie mamy czasu lepiej poświęcić tylko 15 minut i obejrzeć np. zabawny filmik w internecie niż nie zrobić nic.

Comments are closed.